Ga naar de inhoud

Voorzorgcirkels in de praktijk

De organisatie achter ‘De buurt als ecosysteem’ wil op woensdag 20 mei een volgende stap gaan zetten op weg naar de zogeheten voorzorgcirkels. Op de laatste informatiebijeenkomst kwamen 80 mensen af. Toen sprak Henk Geene, de bedenker van de voorzorgcirkels, over de voordelen hiervan: “mensen die deelnemen, zijn gelukkiger en minder eenzaam”.

Zijn praktische handboek ziet hij als antwoord op de vergrijzing. In feite is het een moderne variant op naoberschap: hulp van buren en onderlinge betrokkenheid.

Een voorzorgcirkel brengt buurtgenoten op een laagdrempelige manier dichter bij elkaar.

In Nederland bestaan inmiddels al ruim 1000 van dit soort groepen. In Vorden bestaat dus ook belangstelling. Nu wordt het tijd om die interesse om te zetten in praktische daden.

Het netwerk van mensen die elkaar helpen met boodschappen, klussen, bij ziekte e.d. vult het gat dat ontstaat bij een groeiend tekort aan zorgpersoneel en de hoge druk op mantelzorgers.

Meedoen aan een voorzorgcirkel is vrijwillig maar niet vrijblijvend. Je moet er zijn als het nodig is. Iedereen in een groep krijgt een rol. Zo’n groep bestaat uit 10 tot 15 mensen die elkaar kennen.

Voor meer informatie: vorden@debuurtalsecosysteem.nl.

Datum

20 mei 2026

Tijd

20:00 - 22:00

Labels

Evenement