Op dinsdag 9 september vindt in het Kulturhus in Vorden een informatiebijeenkomst plaats over het project “Buddy tot Buddy’. Iedereen die nieuwsgierig is naar het initiatief en graag wat meer wil weten of die overweegt als buddy mee te doen, is dan welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur (inloop 19.45 uur).
Het sociale isolement onder vluchtelingen en statushouders tegengaan en tegelijkertijd de betrokkenheid van Nederlanders bij de integratie van hun nieuwe dorpsgenoten vergroten. Dat is de opzet van ‘Buddy to Buddy’.
In de afgelopen vijf jaren zijn hiermee al vele dorpsgenoten gekoppeld aan nieuwkomers in de gemeente Bronckhorst. Daaruit zijn vriendschappen ontstaan en dat deelnemers andere dorpsgenoten hebben leren kennen, ongeacht of ze hier nu al lang of nog maar pas wonen.
Vluchtelingen of statushouders worden voor vier maanden gekoppeld aan een inwoner van de gemeente Bronckhorst op basis van gelijkwaardigheid en interesses.
Tijdens een feestelijk matchingsdiner leren jij en je buddy elkaar kennen. Je spreekt daarna wekelijks met elkaar af op een zelfgekozen moment om samen leuk dingen te ondernemen, terwijl je elkaar en elkaars cultuur steeds beter leert kennen.
Dit doe je niet alleen; samen met jou zijn er nog andere buddykoppels die hetzelfde avontuur aangaan. Zo ontstaat naast het één-op-één contact ook een groep van mensen die met elkaar optrekken. Gedurende het project zijn er leuke activiteiten om heen te gaan. Na vier maanden wordt het afgesloten met een slotfeest.
De behoefte bij nieuwkomers voor gelijkwaardig contact met Nederlanders is groot. Ook veel Nederlanders blijken iets te willen doen voor nieuwkomers, maar weten niet goed hoe ze dit aan moeten te pakken. Bij ‘Buddy to Buddy’ kun je van betekenis zijn door jezelf te zijn. Door jouw wereld open te stellen voor een ander ontstaat ruimte voor contact van mens tot mens.
Met het programma Buddy to Buddy Young kan je ook je maatschappelijke stage bij ‘Buddy to Buddy’ doen. Met een bijbehorend certificaat een mooie aanvulling op je cv!
Vragen, aanmelding als buddy of aanmelding voor de informatieavond kan je mailen naar bronckhorst@buddytobuddy.nl of ga naar de website: buddytobuddy.nl.